Конструкція димової труби

dymohod

Конструкція димової труби

Димова труба — важлива частина печі, каміна або опалювального котла. Щоб труба надійно відводила димові гази в атмосферу, забезпечувала тягу в печі і при цьому була пожежобезпечною, вона повинна відповідати певним вимогам.
Конструкція димової труби буває різною. Деякі домовласники вважають, що чим вище труба, тим краще тяга. Але це правило має певні межі. Проходячи по трубі, гази охолоджуються і чим вище труба, тим сильніше. А це призводить до зменшення тяги, димлення і появі на внутрішніх стінках труби конденсату (смолистих темних відкладень). Він накопичується і стікає в піч, викликаючи неприємний запах.
Крім висоти, інша важлива характеристика конструкції димаря — розмір її перетину. Він повинен відповідати потужності топки: чим вона більша, тим більше повинен бути просвіт в трубі. Зменшення перерізу призводить до того, що димові гази не встигають виводитися з печі і вона починає диміти. Якщо ж просвіт завищений, димові гази рухаються повільно й остигають, а це викликає зменшення тяги і утворення конденсату.
При виборі конструкції димаря не останню роль грає її термостійкість. Незважаючи на те, що температура відхідних газів зазвичай нижче 300 °, внутрішні поверхні труби повинні витримувати більш високі температури — до 500 ° довготривало і до 1000 ° протягом не менше 30 хвилин. Остання вимога пов’язана з можливістю займання в димоході сажі, горіння якої відбувається при дуже високій температурі. Зовні димова труба не повинна нагріватися вище 90 °, а в місцях примикання до займистих конструкцій — вище 65 °.
І звичайно, конструкції димових труб повинні виготовлятися з матеріалів, що забезпечують високу механічну міцність. Наприклад, при пожежі труба повинна зберігати конструктивну жорсткість, тобто не руйнуватися, протягом 90 хвилин. Крім того, внутрішні поверхні димової труби повинні мати хімічну стійкість. Адже будинкові гази і конденсат характеризуються підвищеною хімічною активністю і можуть руйнувати трубу зсередини. А від частини труби, що підноситься над покрівлею, до того ж потрібно морозостійкість.
Матеріали для будівництва димових труб використовують найрізноманітніші. У дачному будівництві поширені цегляні димарі. Правильно складені з якісного керамічної цегли, вони зазвичай відповідають усім перерахованим вимогам і відрізняються довговічністю.
До недоліків цегляних димових труб можна віднести лише трудомісткість їх зведення і велику вагу. Незважаючи на це, димові труби з цегли будувати продовжують і поки вони залишаються в лідерах.

Слід зазначити, що повсюдне будівництво камінів в заміських будинках привело до деяких змін вимог до цегельних димарів. Справа в тому, що димові гази, що виходять з камінної вставки, мають температуру 400 °, у той час як у звичайних цегляних печах — 250 °. Тому димову трубу для каміна рекомендують будувати з особливого керамічної цегли. Горизонтальні шви у неї повинні бути товщиною не більше 5 мм, а стінки — 250 мм, оскільки при товщині 120 мм труба може нагрітися до 150 °, що неприпустимо.
У дачному будівництві при спорудженні невеликих будиночків, бань і літніх кухонь часто використовують асбоцементні димові труби. Вони дешеві, легше цегельних і легко монтуються. Однак часом при сильному нагріванні можуть тріснути і стати причиною пожежі. Зазвичай зовнішня поверхня азбоцементних димових труб сильно нагрівається.
Металеві димові труби продовжують застосовувати для буржуйок, банних печей і газових котлів. Головний їхній недолік — недовговічність. Протягом короткого часу вони прогорають. Димові труби з нержавіючої сталі більш довговічні. Дим в металевих трубах будинкових, як і в азбоцементних, швидко охолоджується і викликає при цьому сильне виділення конденсату. А ще висока температура поверхні металевої димової труби робить її пожежонебезпечною.
У 2003 році в європейський будівельний стандарт (DIN) внесено вимогу щодо обов’язкового укладення сталевий димової труби у вогнетривких оболонку (наприклад, в додаткову металеву трубу). Так що з точки зору сучасних вимог одношарові сталеві димові труби неприпустимі. Це ж, до речі, можна сказати і про азбоцементні труби.
Останнім часом з’явилося багато нових конструкцій димових труб. Це готові труби, які збираються з секцій, виготовлених в заводських умовах. Завдання пічника зводиться лише до складання цих секцій. Сучасні димарі добре утеплені, пожежобезпечні, кіслоустойчіви і пристосовані для відводу диму низької температури, що важливо при розпалюванні печі.
Найбільшого поширення набули димові труби сендвіч. Вони складаються з трьох шарів: внутрішнього, зробленого з нержавіючої сталі, середнього — утеплювача, і зовнішнього кожуха з оцинкованого заліза або нержавіючої сталі. Димову трубу сендвіч збирають із секцій довжиною близько метра. При цьому секції бувають різного діаметру, що дозволяє легко підібрати необхідні елементи для необхідної конструкції димаря.
Перевага димової труби сендвіч — простота монтажу і малу вагу. Для неї не потрібно окремого фундаменту, що знижує вартість установки. Проте, ціна самих елементів димової труби поки досить висока і в цілому така труба обходиться дорожче цегляної рівної висоти. До того ж при нагріванні і швидкому охолодженні окремі елементи сендвіча можуть переміщатися відносно один одного, що може призвести до втрати герметичності з усіма витікаючими наслідками. Та й термін експлуатації димаря сендвіч — не більше 10 років.
У практику пічного будівництва все більше входять модульні димарі. Вони теж збираються з готових заводських елементів — модулів. Вони складаються їх вогнетривкої внутрішнього сердечника, що виготовляється з нержавіючої сталі, базальтового утеплювача і міцного корпусу з полегшеного бетону. Димові труби модульно конструкції мають підвищену вогнетривкістю, хімічної стійкістю і механічною жорсткістю. Зовнішня температура труби при інтенсивній топці не перевищує 40 — 60 °, що дозволяє при обробці труб застосовувати будь-які матеріали. Такі труби можуть навіть примикати до горючих конструкцій.
Модульні димарі легко монтувати як усередині дому, так і зовні. Їх вартість порівнянна з вартістю сталевого тришарового димоходу, а термін служби до 30 років. Важить погонний метр такої димової труби близько 120 кг, що легше цегельного в 2-3 рази.
http://stetsyuk.com.ua/

ПОДІЛИТИСЯ

seven-admin

 • Макс

  Чистка вытяжек в кафе-барах, ресторанах. Чистка дымоходов.
  Львівський Сажотрус

 • Віталій

  Димоходи львів
  http://sweeper.lviv.ua

 • Channery

  Thanks for the great info dog I owe you biyggti.

 • Adonica

  At last! Something clear I can unsedrtand. Thanks! http://epodycyh.com [url=http://ahvyyyrqs.com]ahvyyyrqs[/url] [link=http://jieozjiytls.com]jieozjiytls[/link]

 • Keys

  I have been so beeiedlrwd in the past but now it all makes sense!

 • Esther

  Three’s nothing like the relief of finding what you’re looking for.

 • Caiya

  Such a deep anwesr! GD&RVVF

 • Makaela

  I love these arctelis. How many words can a wordsmith smith?

 • Gertrude

  It’s a plsrauee to find someone who can identify the issues so clearly

Додайте ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *