Як прочистити димар — пічну трубу

dymohod-chistka

Як прочистити димар — пічну трубу

Перевіряти димар — комин господарям слід не рідше двох разів на рік. А саму чистку пічної або камінної труби можна робити, звичайно, рідше — все залежить від швидкості заростання димоходу сажею та іншими продуктами неповного згоряння палива. Швидкість заростання, в свою чергу, залежить від конструкції печі або каміна, якості їх будівництва та експлуатації цих старовинних опалювальних споруд.
Димохід правильно складеної печі залишається чистими протягом багатьох років. Робота з його обслуговування зводиться лише до регулярного видалення золи з піддувала і перших каналів по ходу руху димових газів. Але якщо господарі кидають у топку всякий непотріб, обривки поліетиленової плівки, пакети з-під молока та соку, пластикові пляшки і пр., то при згорянні сміття виділяє багато сажі, яка швидко забиває пічну трубу. Навіть невеликий шар сажі на стінках димаря звужує просвіт і ускладнює прохід диму. Крім того, така «шуба» уповільнює прогрів стінок димоходу, що веде до задимлення, зниження тяги і ККД печі в цілому.
Слід не забувати, що сажа має властивість самозайматися і горіти при дуже високій температурі ( понад 1000 °), що може привести до розтріскування стінок димоходу, виходу іскри і займання дерев’яних перекриттів.
Прочистити димар — комин, робота трудомістка і брудна. Народ наш на вигадку хитрий, та й деколи ледачий, тому є чимало «народних» способів «безконтактної» чищення димарів. Щоб сажі було менше, під час топки печі кидають у вогонь картопляні очистки, посипають поліна кам’яною сіллю або бризкають на них водою.
Деякі сміливці випалюють сажу через прочищувальні отвори. Метод ефективний, але дуже небезпечний. І вдаватися до нього можна, тільки якщо ви абсолютно впевнені в справності димоходу.
Як прочистити димар — пічну трубу? Роботу цю починають зверху, з даху. Перед чищенням, насамперед, треба перевірити, не перекритий чи димохід обвалився цеглою або гніздом, звиті непроханим гостем пернатим. Таке теж можливо, якщо піч в теплий період року не топилася. Видалити гніздо можна за допомогою жердини: проштовхнути його вниз до найближчого прочищувальні отвору, через який витягнути весь впав зверху сміття.
Чистять димохід від сажі за допомогою металевого «йоржа». На час цієї роботи прочищувальні отвори повинні бути наглухо закриті, щоб у будинок не летіла сажа. Діаметр «йоржа» повинен бути трохи більше просвіту труби. Після того, як сажа в димоході осяде, прочищувальні отвори відкривають і через них совком вигрібають все, що осипалося зі стінок.
Деякі каміни можна чистити не тільки зверху, але і знизу, застосовуючи набір щіток на складовою ручці. Щітку поступово проштовхують верх, нарощуючи знизу нові секції ручки. При чищенні камінної труби зверху, не забудьте щільно завісити тканиною отвір каміна. Після закінчення роботи залишки сажі можна видалити за допомогою пилососа.
Видаляти невеликі відкладення сажі, а також перешкоджати її скупчуванню в димоході можна за допомогою спеціальних хімічних складів. Ці кошти у вигляді рідини або порошку наносять на внутрішні поверхні топки або додають до дров. При горінні виділяються нетоксичні гази, які змушують сажу обсипатися вниз.
Наприклад, спеціальний склад ПХК (протівонагарная хімічна композиція) зараз можна придбати на будь-якому будівельному ринку. Норма витрати складу — 150 — 200?г. на тонну палива. Використовувати препарат дуже просто: його треба спалити окремо або разом з дровами прямо в паперовій обгортці.
У продажу є також «поліно-сажотрус». Це просте і безпечний засіб для чищення димарів і димарів у вигляді невеликого бруска. При горінні «поліна» виділяються летючі речовини, які висушують креозот і він обсипається зі стінок димоходу. При щотижневої топці каміна або печі знадобиться всього лише одне таке «поліно» на весь опалювальний сезон. Якщо потрібно «пропалити» великий камін або піч, можна покласти в топку два «поліна» одночасно.
http://stetsyuk.com.ua/

ПОДІЛИТИСЯ

seven-admin

Додайте ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *