Блог

Димохід для лазні

Уявити лазню без печі досить складно. А там, де є піч, повинен бути і димар. Його будівництво - дуже важный відповідальний крок, адже він повинен правильно функціонувати. Невірно сконструйований димохід зробить експлуатацію лазні неможливою.
При порученні сили тяги весь дим від згоряння палива буде потрапляти всередину приміщення через щілини. А це, у свою чергу, може стати причиною отруєння чадним газом.

Правильно сконструованы димохід стоїть на сторожі пожежної безпеки лазні, здоров'я людини, а також збереження теплової енергії. До речі, димоходи для лазні можуть значно заощадити витрата опалювальних матеріалів. Вони поділяються на дві великі групи:

 • внутрішні,
 • зовнішні.

Найбільшого поширення набули димоходи, що пролягають всередині будівлі лазні. Вони не поручуть архітектурний стиль будівлі та дозволяють більш економно витрачати теплова енергію, тому що вона практично вся залишається всередині приміщення. 

В залежності від виду матеріалу вони можуть бути:

 • керамічний,
 • полімерний,
 • з нержавійки,
 • сендвіч димоходи для лазні.

Також в лазні може бути встановлений й дир з цегли, але його все рідше зводять через складність конструкції. Справа в том, що при порученні сили тяги його доведеся перекладати заново, а по потягне за собою значні витрати за часом.

Устрій димоходу
Димарі, які прокладаються всередині капітальних стін, нагадують прямокутний ящик. Їх розташовують посередині, і потім починають обкладати цеглою. В процесі будівництва стіни димохід зміцнюється. Щоб в не-передавав багато тепла в атмосфере, його слід розташовувати ближнего до внутрішньої сторони стіни. Такі димоходи для лазень мають кращу тягу.

Якщо димар розташувати всевозможные буднивы для деятельных міркуванней (наприклад, для економії місця) не вижу, то слід зробити надійні добротні стінки. Їх товщина залежить від зовнішньої температури повітря. Якщо температура не опускається нижче мінус 20 ° С, то товщина може бути до 38 см, до мінус 30 ° С - вистачить й 51 см, а от якщо можливе падіння температуры нижче мінус 30 ° С - то оптимальна товщина стінок димоходу повинна становити 65 см ,

У тому випадку, якщо в лазні буде функціонувати відразу кілька печей, то для кожної з них повинен бути виготовлений свій димовий канал. Об’єднаний устрій димаря загрожує порушенням сили тяги кожної окремо взятої печі, хоча для двох печей, що знаходяться на одному рівні допускається використовувати одну трубу. Але при цьому потрібно врахувати, що на висоті не менше 75 см має бути споруджено пристрій розсіки.

Димохід своїми руками

Якщо розібратися в принципах роботи димоходів, то можна прийти до висновку, що зробити його можна й своїми руками. Головне: правильно визначитися з вихідними матеріалами та необхідними інструментами.

Виготовити димохід своїми руками для лазні можна таким способом. Для цього знадобиться:

 • 1 коліно оцинковки по 200х1200 мм,
 • 2 коліна оцинковки по 160х1200 мм,
 • 3 коліна нержавійки по 160х100 мм,
 • 1 трійник на 160 мм та заглушка до нього,
 • 1 грибок на 200 мм.

А збирається з даних матеріалів димар для лазні так. Труби скріплюються саморізами, в плиті робиться отвір розміром в 160 мм. При цьому з даху потрібно попередньо зняти м’які покрівельні та теплоізоляційні матеріали на відстань в 15 см від зробленого отвору. Зовнішня частина труби обмотується базальтовою ватою на 16 см та азбестовим шнуром. Далі надівається труба на 20 см, яку потрібно закріпити, та обмазати бітумною мастикою. На верхній зазор між трубами слід намотати азбестовий шнур. Для захисту димоходу від попадання опадів всередину, використовується грибок. Конструкція такого димоходу досить проста, вона дозволяє не використовувати наддув.

Схема збірки димоходу з нержавіючої сталі

Установка димоходу

Для невеликої печі можна купити готовий димар. Це дозволить значно заощадити час на його виготовлення. При цьому установка димоходу в лазні не потребує великих зусиль та витрат, адже все можна зробити самому, без залучення додаткових помічників.

Встановити конструкцію необхідно таким чином, щоб труба йшла в повітря приблизно на півметра. За розміром поперечне січення труби має бути не менше половини цегли, але й не більше цілого. Якщо обрана самостійна установка димоходу, то не потрібно забувати про заходи пожежної безпеки, та в місці стикування труби й покрівлі слід встановити «видру», яка додатково буде служити перешкодою для проникнення опадів.

Монтаж димоходу в лазні

Відповідь на питання, як зробити димар в лазні, може бути неоднозначним, адже це повністю залежить від матеріалів та конструкції. Можна купити готовий димар, а можна його виготовити самостійно. Але будь-який з них буде функціонувати тільки в разі створення потрібної сили тяги. І неякісний монтаж димоходу в лазні робить небезпечним перебування людей у ??лазні. Неправильна стиковка окремих частин труби може призвести до виникнення зазорів. Ці місця з часом дадуть про себе знати, а кіптява, що з’явилася на стінах та стелі,  буде свідчити про те, що монтаж димоходу своїми руками був здійснений неякісно, ??і роботу потрібно ще доводити до логічного завершення.

Як почистити димохід

При тривалому користуванні лазнею можна помітити, що з часом сила тяги починає ставати все гірше. Це означає, що з внутрішньої сторони труби накопичилося багато гару, сажі та кіптяви, від яких потрібно позбутися. Але як почистити димар самостійно, чи обов’язково потрібно викликати фахівців?

Звичайно, з цим завданням може впоратися й один чоловік, слід тільки правильно вибрати спосіб чистки. А їх існує два:

 • механічний,
 • хімічний.

У першому випадку, почистити димар своїми руками можна за допомогою жердини й йоржу, розмір якого повинен бути трохи більше просвіту труби. Діяти потрібно обережно, щоб уникнути пошкодження матеріалів. На завершальному етапі необхідно вигребти з печі сажу.

У другого, використовую репетицию для чирнинга труб, які знаходяться у влюбленного сбывания. Вони можуть бути у вигляді порошки аборидини, і їх потрібно спалювати разом з паливом. Угадайте, что вы делаете.

Схема димоходу

І хоча на сьогодні існує величезна кількість видів печей та їх складових, схема димоходу є дуже простою. Особливо це стосується опалювальної системи лазні. Конструкция димоходу складають труби, фланці та з'єднувальні елементи. Вибирати димоходи, печі для лазні сід вигазичи з міркуні безпеки, їх матеріали повині витримувати високі температури и при цюому мають бути екологічними.

Про ЛеоТерм

Леотерм

ТзОВ ТВП «Леотерм» компанія, що займається:

 • широкий вибір продукції;
 • консультація для Вас та ваших клієнтів і навчання для працівників;
 • якість та гарантію виробів;
 • гнучку систему знижок;
 • індивідуальні умови співпраці;
 • доставка гуртових замовлень.
©2021  Леотерм. Усі права застережено.   Адаптовано Leosvit Marketing

Search